Kur ir kaip internete platinti nuorodas?

2012-12-17. Kategorijos: Patarimai

Nuorodos

Jei nesenai susikūrėte interneto svetainę ir nusprendėte, kad reiktų interneto visuomenei, o tuo pačiu ir Google paieškos sistemai pranešti apie savo kūrinį, vienas ir geriausių būdų tai padaryti yra – išplatinti nuorodas į savo interneto svetainę internete. Toks nuorodų platinimas prisideda ne tik prie realaus interneto svetainės populiarinimo, bet ir prie SEO, kas ilgainiui leidžia sustiprinti savo interneto svetainės pozicijas jos paieškos rezultatuose.

Taigi… Nors iš pažiūros šis veiksmas nėra sudėtingas, tačiau siekiant, kad nuoroda būtų naudinga, o ne atvirkščiai, reikia žinoti keletą dalykų:

* Nedėkite nuorodų bet kur. Nuoroda įdėta interneto svetainėse, turinčiose žemą Google įvertinimą, gali būti net žalinga Jūsų svetainei.

* Stenkitės dėti nuorodas tik į temines interneto svetaines, kurių tema atitinka Jūsų interneto svetainės temą. Pavyzdžiui jei Jūsų svetainė apie maisto produktus, tai būtų gerai, kad nuoroda į Jūsų svetainę neatsirastų tokiose interneto svetainėse, kuriuose rašoma apie kosminius laivus.

* Labai gerai yra, jei prie nuorodas galite parašyti kažkiek teksto. Jis turėtų būti būtinai su pagrindiniais raktiniais žodžiais, pagal kuriuos Jūs pretenduojate atsidurti pirmame Google paieškos rezultatų puslapyje.

* Prieš dėdami nuorodas, pasitikrinkite ar ta svetainė, kurioje dedate nuorodą nėra uždraudusi nuorodų sekimo. Jei nuorodų sekimas yra uždraustas, Google tiesiog ignoruos šią nuorodą ir tai Jums neatneš jokios naudos. Pasitikrinti galima labai paprastai – užtenka peržiūrėti puslapio, kuriame yra panašių nuorodų, pirminį tekstą (su Firefox tai galima padaryti paspaudus dešinį pelės klavišą ir pasirinkus Pirminis tekstas). Jei prie nuorodos rasite kažką panašaus į rel=“nofollow„, reiškia tokia nuoroda nėra sekama.

* Jei Jūsų interneto svetainė tik lietuvių kalba, stenkite nedėti nuorodų ten, kur yra naudojama tik kokia kita užsienio kalba. Google puikiai skiria kalbas ir supranta, kad tai negali būti natūrali nuoroda. Išimtis gali būti taikoma tik socialiniams tinklams.

* Neužsiimkite šiukšlinimu (SPAM’inimu) ir nuorodų pirkimu. Tai paprastai nieko gero neatneša.

Na ir galiausiai pateiksime keletą rekomendacijų kur galima būtų patalpinti nuorodas.

Pirmiausia ką turite padaryti, tai užsiregistruoti ir sukurti savo interneto svetainės puslapius socialiniuose tinkluose, tokiose kaip Facebook, Google+, Twitter, Linkedin.

Jei Jūsų interneto svetainė yra juridinio asmens namai internete, galite įtraukti ją į keletą įmonių katalogų puslapių. Tik prieš tai vertėtų pasižiūrėti kaip Google vertina konkrečią svetainę (koks yra jos PageRank) ir ar ji nenaudoja nofollow. Pasitikrinti koks yra konkrečios interneto svetainės PageRank galima šioje svetainėje: http://www.prchecker.info

Išnaudokite geresnius Lietuvos ir užsienio nuorodų katalogus. Keletas populiaresnių ir geresnių: Lietuva internete, DMOZ.org, ieskok.penki.lt, zinomas.lt, zipas.lt, e-nuoroda.lt. Didesnį jų sąrašą galite rasti čia…

Parašykite keletą straipsnių-pranešimų spauda ir išplatinkite juos internete. Galite pasinaudoti straipsnių katalogų paslaugomis.

Nuorodas taip pat galima platinti ir pasinaudojant teminiais forumais. Nuorodą galima naudoti savo profilio aprašyme, paraše arba tiesiog pasiūlyti susijusioje temoje.

Komentuokite susijusiose interneto svetainėse ir kur galima – palikite savo interneto svetainės adresą. Komentarai turėtų būti gana išsamūs ir naudingi.

Jūsų interneto svetainė, kaip ir daugelis, turbūt turi RSS srautą. Todėl, jei nesate itin susirūpinę savo turinio autorinėmis teisėmis – galite užregistruoti savo interneto svetainę keletoje populiaresnių RSS agregatorių svetainių.