PAYSERA.LT (buv. MOKEJIMAI.LT) – pigūs bei greiti mokėjimo pavedimai Lietuvoje ir Europoje

2013-11-29. Kategorijos: Patarimai

paysera_ltRetas kuris šiandienos žmogus išsiverčia be finansines paslaugas teikiančių institucijų. Vieni iš mūsų dažniau, kiti rečiau, tačiau visi mes esam vienaip ar kitaip susiję bent su viena, finansines paslaugas teikiančia institucija, kuri dažniausiai yra kuris nors iš Lietuvoje veikiančių bankų.

Apie Lietuvoje veikiančius bankus ir jų teikiamas paslaugas bei jų kainą Lietuvoje diskutuota ir kalbėta tikrai nemažai. Tačiau ir be tų kalbų ir diskusijų, daugelis, švelniai sakant, nesame sužavėti tų paslaugų, kuriomis esame priversti naudotis, kainomis. Vien jau tai, kad už pavedimus litais visuose bankuose esame priversti mokėti gana vienodus ir nemažus paslaugos mokesčius, tai dar tenka susimokėti net ir už tuos pavedimus, kurie papildo mūsų sąskaitas. O ką jau kalbėti apie pavedimus eurais arba tarptautinius pavedimus – jų kainos išvis atrodo kaip iš fantastikos srities. Tačiau ši situacija pamažu keičiasi. Ir keičiasi į gerą.

Nesenai pradėjome naudotis paysera.lt (ankstesnis pavadinimas – mokejimai.lt) teikiamomis paslaugomis ir likome gana maloniai nustebinti. UAB „EVP International“, valdanti  paysera.lt sistemą, sumaniai išnaudojusi esamą situaciją rinkoje, bei pirmoji gavusi elektroninių pinigų licenciją, šiandien savo klientams, tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenis, gali pasiūlyti piniginius pervedimus Lietuvoje ir užsienyje už itin palankias kainas. Ir visa tai vyksta maksimaliai, kaip tik šiandien galima, greitai.

Pradžioje gal šiek tiek daugiau papasakosime apie pačią sistemą ir kaip viskas vyksta. Kalbėsime apie pavedimus tarp Lietuvoje veikiančių bankų. Kaip žinote, tokie pavedimai vykdomi tik darbo dienomis ir darbo metu, iki tam tikro laiko. Be to, tokie pavedimai gana brangūs, tiek pinigų siuntėjui, tiek pinigų gavėjui. Galiausiai pinigai kažkur užstrigę būna mažiausiai keletą valandų. Tai ne tik, kad neefektyvu, bet ir gana dažnai sudaro tam tikrų papildomų sunkumų, nes siuntėjas jau padarė pavedimą, o gavėjas jo dar nemato.

Šią problemą paysera.lt išsprendė gana paprastai: atsidarė po sąskaitą kiekviename iš Lietuvoje veikiančių banke. Ir viskas ką Jums reikia padaryti, tai tiesiog atlkti paprastą pavedimą iš visiškai nemokamai susikurtos paysera.lt sąskaitos į gavėjo, kuriam norite pervesti pinigus, sąskaitą. Aišku prieš tai reikia papildyti savo paysera.lt sąskaitą. Mokėjimas bus įvykdytas maksimaliai greitai, už mažiausią kainą, o pinigų gavėjas, už tai, kad gavo iš Jūsų pinigus, nesumokės nei cento, kadangi pervedimas bus atliktas iš paysera.lt sąskaitos esančios tame pačiame banke. Paprasta ir genialu ar ne? :)

Lygiai taip pat mokėjimai atliekami ir vykdant operacijas tarp skirtingų šalių. Galima daryti pavedimus iš užsienio bankų į paysera.lt sąskaitą, iš paysera.lt sąskaitos į užsienio bankus. Ir visi tokie pavedimai vykdomai labai greitai – dažniausiai tą pačią dieną ir vos per keletą valandų ar net minučių. Be to, tai kainuoja nepalyginamai mažiau nei darant pavedimą iš banko: pavyzdžiui pavedimas į Jungtinę Karalystę kainuoja vos 0,60 GBP, o darant pavedimus į Latviją ar Estiją, priklausomai nuo banko, pavedimas gali ir visai nieko nekainuoti (tikslesnes kainas ir sąlygas žiūrėkite paysera.lt puslapyje).

Nemokamų paslaugų paysera.lt siūlo ir daugiau. Nemokant už pavedimą galima sumokėti komunalinius mokesčius, atsiskaityti su SODRA ar Valstybine Mokesčių Inspekcija (VMI). Nemokami pavedimai yra ir tarp paysera.lt sistemos vartotojų.

Tam, kad galėtumėte pradėti naudotis paysera.lt sistema, Jums reikės užsiregistruoti paysera.lt puslapyje, po ko iškart gausite unikalų numerį, kuris yra prilygintas Jūsų sąskaitos numeriui, tik gerokai trumpesnis. Vėliau reikės pervesti 1 Lt iš savo banko sąskaitos, kad būtumėt identifikuotas bei atlikti papildomą patvirtinimą gavus SMS į telefoną arba laišką elektroniniu paštu. Visi šie veiksmai atliekami visiškai nesunkiai ir gana greitai. Po to Jūs galite pilnavertiškai pradėti naudotis paysera.lt sistema: papildyti savo paysera.lt sąskaitą bei atlikti pavedimus.

Dar vienas, maloniai nustebinęs dalykas buvo tas, kad paysera.lt sistema automatiškai gali pasiimti duomenis iš valstybės institucijų ir remiantis jais, automatiškai sukurti sąskaitą juridiniam asmeniui. Taigi, jeigu Jūs esate kurio nors juridinio asmens vadovas, užtenka paysera.lt užsiregitruoti Jums. Po to, vos poros mygtukų paspaudimu galite sukurti juridinio asmens, kurio vadovas esate, sąskaitą su visomis teisėmis į ją.

Verslui paysera.lt sistema papildomai siūlo „bank-link” sąsają, mokėjimus SMS žinutėmis, įmokų surinkimą internetu. Tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys gali per paysera.lt sistemą atlikti valiutos pirkimo-pardavimo sandorius (beje, dažnai net palankesniu kursu nei bankai), o taip pat atlikti pavedimus į\iš Webmoney ir Payza.

Tačiau ir tai dar ne visi paysera.lt sistemos privalumai. Visai nesenai buvo pristatyta mobilioji mokėjimo programėlė pavadinimu „Paysera”, kuri veikia Android ir iOS sistemose.

Ši programėlė, tai virtuali piniginė Jūsų telefone, kuri kiekvienam paysera.lt sistemos naudotojui suteikia dar daugiau laisvės ir patogumo. Su šia programėle Jūs galite atlikti pavedimą bet kuriam Jūsų kontaktų sąraše esančiam asmeniui. Jam nebūtina turėti net ir šios programėlės. O mokėjimą atlikti šalia esančiam draugui su „Paysera” išvis labai paprasta – reikia tik įgalinti vietos nustatymą ir mokėjimo pavedimą galėsite atlikti itin paprastai ir labai greitai. Be to, tai visiškai nemokama.

Dar viena, sakytume unikali „Paysera” savybė yra ta, kad su vos per sekundę sugeneruotu kodu, Jūs galite tiek įnešti grynus pinigus į savo paysera.lt sąskaitą, tiek nusiimti grynus pinigus. Užtenka kasoje parodyti sugeneruotą kodą.

Beabejo ši programėlė yra ir su savo saugumo priemonėmis: ją paleidus reikia visada įvesti saugos kodą, o atliekant pavedimą, galima jį užrakinti slaptažodžiu. Pavedimo gavėjas Jūsų pavedimą atrakinti galės tik žinodamas Jūsų nustatytą slaptažodį.

O dabar apie trūkumus ir minusus.

Kol kas, mūsų žiniomis, bene vienintelis šios sistemos trūkumas yra tas, kad atliekant pavedimus į arba iš paysera.lt, yra naudojama tarpinė paysera.lt sąskaita. Tai yra, noredami papildyti savo arba kieno nors kito paysera.lt sąskaitą, realiai pavedimą Jūs darote į tame bankę esančia paysera.lt sąskaitą. Lygiai taip pat gavę pavedimą iš paysera.lt į savo banko sąskaitą, matysite, kad mokejimas buvo atliktas iš „EVP International“ banko sąskaitos. Beabejo, per papildomą pavedimo informaciją, visada matosi, kas buvo mokėtojas, tačiau visgi tai šiek tiek neįprasta akiai.

Na… ir galiausiai vienas praktinis pavyzdys, kuris parodo, kaip itin praktiškai gali pasitarnauti paysera.lt sistema. Įsivaizduokite situaciją, kad yra 16 val. ir Jums reikia skubiai atlikti pavedimą, kuris gavėjo sąskaitą turi papildyti dar tą pačią dieną, o Jūsų ir gavėjo sąskaitos yra skirtinguose Lietuvos bankuose. Įprastai tokia situacija būtų be išeities. O štai su paysera.lt, tai visiškai paprasta: tiesiog padarote pavedimą į savo paysera.lt sąskaitą ir vos už kelių minučių jau galite daryti pavedimą iš savo paysera.lt sąskaitos į kitą Lietuvos banką. Tai atlikus, vos po kelių minučių, pavedimas įvykdomas ir gavėjas pinigus jau mato savo banko sąskaitoje bei gali jais pilnai naudoti. Taigi viską atlikote laiku ir net sutaupėte.

Daugiau informacijos apie paysera.lt

Programėlę „Paysera” galite įsidiegti per „Google Play” (Android telefonų savininkai) arba „App Store” (iPhone telefonų savininkai).