Pagrindinės interneto svetainių klaidos

2013-02-18. Kategorijos: Patarimai

Interneto svetaines

Šiame įraše pabandysime apžvelgti pagrindines klaidas, kurias daro interneto svetainių kūrėjai ir savininkai. Bet prieš tai trumpai pabandykime susipažinti kas išvis šiandien yra interneto svetainė ir kokia jos paskirtis.

Kaip žinia, interneto svetainė šiandien yra tapusi neatsiejama kiekvienos kompanijos (o neretai ir fizinio asmens) gyvavimo dalis. Būtent per interneto svetainę, įmonė ar organizacija, pateikia informaciją apie save plačiajam pasauliui, elektroninio ryšio kanalais. Elektroninė erdvė, kuri šiandien yra tapusi prieinama mums visiems, užima vis svarbesnę vietą mūsų gyvenime, nes joje mes semiamės žinių, mokomės, valdome savo finansus, apsiperkame, pramogaujame. Elektroninė erdvė veikia praktiškai be sienų ir yra prieinama mums su pačiomis minimaliausiomis laiko ir finansinėmis sąnaudomis. Tai pagrindiniai faktoriai nulėmę spartų elektroninės erdvės plėtimąsi ir populiarėjimą. Tačiau elektroninė erdvė būtų beveik nieko verta, jei joje nebūtų dabar esamo turinio, kuris yra prieinamas daugeliui iš mūsų. Kitaip tariant, jei interneto nesudarytų milijardai interneto svetainių, kuriose pateikiami milžiniški kiekiai informacijos, tai jame praktiškai nebūtų ką veikti. Būtent todėl kiekviena interneto svetainė turėtų būti orientuota į jos lankytoją ir visos panaudotos technologijos, dizainas, struktūra turėtų būti suderinta tarpusavyje taip, kad maksimaliai atitiktų lankytojų poreikius. Nes kiekviena interneto svetainė yra kuriama būtent jam – tai yra – interneto svetainės lankytojui.

Na, o dabar apie pagrindines klaidas, kurias daro interneto svetainių kūrėjai ir jų savininkai, kurdami ir vystydami interneto svetaines:

1. Užmirštama kam yra kuriama interneto svetainė. Kaip jau buvo minėta, interneto svetainė nors ir priklausanti konkrečiam asmeniui, tačiau yra skirta tik jos lankytojams.  Šią nenuginčijamą tiesą dažnai pamiršta interneto svetainių kūrėjai ir savininkai, todėl galutinis produktas gaunasi toks, kokį jį norėjo matyti interneto svetainės savininkai, bet ne lankytojai. Geriausias būdas to išvengti yra lankytojų nuomonė. Tiesiog kiekvieną naują svetainę reikia parodyti bent keliasdešimčiai skirtingo amžiaus ir išsilavinimo žmonių, paprašyti surasti kažkokią informaciją ir pagal jų atsiliepimus atlikti pakeitimus. Tai tikrai veiksminga priemonė, padedanti ištaisyti esmines kiekvienos interneto svetainės klaidas ir padidinti lankytojų susidomėjimą.

2. Pamirštama kam priklauso internetas ir kas yra jo karalienė. Nors prieš tai buvęs teiginys galbūt ir nuskambėjo kiek neįprastai, tačiau čia pat galima būtų pridurti, kad šiandien interneto karaliene galima būtų, beveik nedvejojant, pripažinti pasaulinę kompaniją Google, kuriai priklauso populiariausia paieškos sistema. Būtent dėl šios paieškos sistemos kasdien savo interneto svetaines tobulina (SEO) šimtai tūkstančių jų kūrėjų ir savininkų. Ir tai tik tam, kad konkreti interneto svetainė, pagal konkrečią paieškos frazę užimtų aukštesnę vietą Google paieškos sistemos reitinge, nes tai yra pati efektyviausia reklama užtikrinanti maksimaliai didžiausią lankytojų skaičių.

Toliau pabandysime aptarti pagrindinius dalykus, dėl kurių interneto svetainių savininkai ir kūrėjai susipyksta su Google paieška. Vienas iš jų būtų – naudojamos technologijos, tokios kaip Flash. Google paieškos robotai, kurie klaidžioja po internetą ir renka informaciją iš interneto svetainių, nesugeba perskaityti turinio, kuris yra pagamintas naudojantis šia technologija, todėl nors jos pagalba ir galima sukurti gana gražių ir net interaktyvių interneto svetainių, tačiau Google paieškai tai bus tik nesuprantamas failų rinkinys. Todėl 9 atvejais iš 10 šios technologijos interneto svetainėse reikia vengti. Juolab, kad šios technologijos laikai jau galima sakyti praėjo.

Kitas dalykas, kurį neretai pamiršta interneto svetainių kūrėjai ir savininkai yra tas, kad neskiriamas pakankamas dėmesys tokiems dalykams kaip raktažodžiai ir meta duomenys. O kartais jie net ir išvis pamirštami. Pagrindinė taisyklė čia būtų ta, kad kiekvienas bet kurios interneto svetainės puslapis turėtų turėti tokius meta duomenis kaip pavadinimas, aprašymas ir apie penketą pagrindinių raktažodžių. Nors Google interneto svetainę indeksuos net ir tada kai šių duomenų nebus, tačiau taip neparuošus kiekvieno interneto svetainės puslapio – tiesiog netenkama galimybės interneto svetainės lankytojams pateikti papildomos naudingos informacijos. Dėl to galima netekti gana žymaus lankytojų skaičiaus.

3. Klaidingai parenkama svetainės struktūra. Kuriant kiekvienos interneto svetainės struktūrą galioja viena paprasta taisyklė – kiekvienos interneto svetainės titulinis puslapis yra pats svarbiausias, todėl jame turėtų būti kuo daugiau informacijos. Ypač tekstinės. Nereikia pačios svarbiausios informacijos nukišti į gilesnius puslapius ir jei Jūsų įmonė pavyzdžiui teikia tam tikras paslaugas ar parduoda prekes – informacija apie tai turi būti jau tituliniame puslapyje.

4. Interneto svetainė turinys. Turinys yra kiekvienos interneto svetainės pagrindinis dalykas, todėl į jį visada reikia atkreipti didžiausią dėmesį. Kuo naudingesnis lankytojams bus turinys, tuo daugiau lankytojų Jūsų svetainė sulauks ir tuo daugiau nuorodų internete atsiras į Jūsų svetainę. O tai prives prie to, kad ir Google Jūsų svetainę lankys vis dažniau ir vis didesniam lankytojų skaičiui pasiūlys aplankyti Jūsų interneto svetainę.

5. Interneto svetainė nėra tas dalykas, kurį padarius galima pamiršti. Kiekviena interneto svetainė reikalauja nuolatinės priežiūros ir svarbiausia – turinio atnaujinimo. Kuo dažniau atnaujinsite interneto svetainės turinį – tuo daugiau atsiras joje informacijos, o tai reiškia – vis didesnio lankytojų skaičiaus ir populiarumo internetinėje erdvėje, sulauksite.

6. Komunikuokite. Kiekviena interneto svetainė visų pirma tarnauja kaip komunikavimo priemonė tarp interneto svetainės savininkų ir jos lankytojų. Niekada nepamirškite to ir visada atidžiai sekite lankytojų veiksmus bei į juos atitinkamai reaguokite: nedelsdami atsakykite į užklausas, pasinaudodami svetainės lankomumo statistika sekite iš kur ateina lankytojai ir ką jie veikia Jūsų interneto svetainėje. Pagal šią informaciją koreguokite pačią interneto svetainę ir joje esantį turinį.

Tai keletas esminių aspektų, kuriuos turėtų atitinkamai įvertinti kiekvienas interneto svetainės kūrėjas ir savininkas. Pasinaudokite jais ir Jūsų interneto svetainė taps maksimaliai naudinga priemone Jūsų kasdienėje veikloje.